Szukają Państwo ekspertów od naprawy agregatów prądotwórczych? Zapraszamy do naszego warsztatu mieszczącego się w Jaktorowie na Paderewskiego 9. Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty! Więcej informacji udzielamy telefonicznie 606 478 336 lub e-mailowo biuro@nowymotor.pl.
Jakie prace remontowe realizujemy w naszym warsztacie?
Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:
– naprawa agregatów prądotwórczych
– dokonywanie przeglądu kresowego wraz z oceną techniczną
– remonty prądnic oraz układów automatyki
– rozbudowa i modernizacja
– części zamienne od producentów
– kompleksowy serwis
– naprawa agregatów prądotwórczych (przenośne, samochodowe, stacjonarne itp.)
– okresowa i regularna konserwacja agregatów
– diagnostyka agregatów i podzespołów
– części oryginalne i zamienne
– usuwanie usterek
– czyszczenie agregatów
Naprawa agregatów u klienta
Większość naprawa agregatów prowadzimy stacjonarnie, na miejscu w warsztacie lokalizującym się na wjeździe do Jaktorowa od strony Żyrardowa. Bez problemu możemy naprawy zrealizować bezpośrednio u Państwa. W tym celu wyślemy ekipę naszych ekspertów wyposażonych w niezbędne narzędzia do diagnostyki i naprawy. Prace remontowe agregatów u klientów prowadzimy na terenie całej Polski. Również przyjmujemy zlecenia za granicą. Prosimy kontaktować się z nami 606 478 336 lub e-mailowo biuro@nowymotor.pl, żebyśmy ustalili dogodny termin.
Dlaczego warto zdecydować się na serwis agregatów w warsztacie NowyMotor?
Powodów „za” jest wiele. Podamy tylko trzy – w warsztacie pracują wyłącznie doświadczeni eksperci z doświadczeniem dłuższym, niż prowadzona przez nas placówka (założona w 2009 roku). Fach i doświadczenie to nasi nierozłączni towarzysze.
Wyróżnia nas też czas i cena. Czas napraw jest zależny od rodzaju i marki agregatu czy rodzaju usterki (warto wspomnieć o dostępności części). Niezależnie od „trudności” wspomnianych czynników, dokładamy starań, żeby czas naprawy skrócić do minimum.
Ostatnim czynnikiem jest cena. Nie posiadamy konkretnych widełek remontów agregatów prądotwórczych – zależy od rodzaju agregatu, rodzaju usterki itp. Niezależnie od zlecenia, zawsze podchodzimy do klientów indywidualnie starając się dobrać atrakcyjne i konkurencyjne warunki.
Podstawowe informacje o agregatach
Agregat prądotwórczy jest urządzeniem elektromagnetycznym, będący samodzielnym generatorem energii elektrycznej, która jest w stanie wytwarzać na obszarach występowania prądu bądź na obszarach, które są całkowicie jego pozbawione. W skład budowy pojedynczego generatora wchodzą następujące części: silnik spalinowy, rozdzielnica, prądnica oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe. Naprawa części eksploatacyjnych jest dużo tańsza od remontów silników.
Posiadają one ogromne zastosowanie na lądzie jak i przemyśle morskim. Głównie używane sa na obszarach, które pozbawione są energii do wytwarzania prądu elektrycznej, ciepła bądź wytwarzania siły napędowej. Stosowane są także na obszarach występowania zwykłej energii w momencie przerwania rozdzielnicy prądotwórczej. Każdy agregat posiada w swojej budowie silnik wysokoprężny marki Diesel lub benzynowy z wbudowanym ręcznym lub elektrycznym sterowaniem. Bez problemu mogą być stosowane jako domowe źródło energii na określony czas (od kilku do kilkunastu godzin) jednakże wyłącznie do podstawowych czynności gdyż przyrządy elektryczne (telewizor, komputer) pobierają zbyt dużo energii na raz.
Co więcej o agregatach prądotwórczych?
Agregaty prądotwórcze głównie kojarzą nam się jako generatory energii podczas warunków polowych, imprez plenerowych czy też placach budowy. Czy wiesz, że agregat to doskonały zastępnik w momencie nagłej awarii elektrycznej na terenie Twojej posesji? Agregat jest w stanie zasilić Twoje domostwo nawet do kilku godzin. Jest to dobre rozwiązanie na nagłe awarie, kiedy Twój sprzęt np. komputerowy nie może chodzić. Pamiętajmy, że takie awarie mogą okazać się kosztowne. Przed przystąpieniem do zakupu warto dokonać dokładnych oględzin modeli. Agregaty dzielą się za względu na zastosowanie. Nie każdy agregat zdolny zasilić imprezę plenerową nada się do awarii prądu w domu, i na odwrót.
Jakie są najczęstsze awarie agregatów prądotwórczych?
Kilka akapitów wyżej podaliśmy, że rodzaje usterki są jednym z podstawowych czynników wpływających na czas i cenę napraw. O jakich usterkach zatem mówimy? Do najczęstszych z nich, z którymi spotykamy się w serwisie agregatów prądotwórczych są:
– Zatarcie silnika
– Przegrzanie silnika
– Zabrudzenie części i podzespołów np. filtr powietrza lub gaźnik
– Zniszczony kondensator lub linka rozruchowa
– Rdza