Naprawa silników Kubota

Podstawowe informacje

Silniki Kubota są produkowane przez Japoński koncern, który z początku swojej działalności zajął się produkcją ciężkiego sprzętu budowlanego oraz rolniczego. Z czasem poprzez swoje doświadczenie rozpoczęli produkcję silników wysokoprężnych na światową skalę. Produkcją odbywa się w technologii TIER4 dzięki której mogą być wykorzystane w wielu dziedzinach przemysłowych. Należy dodać, że są one opracowywane w technologii diesel a ich sposób chłodzenia pozwala na długą pracę na najwyższych obrotach unikając przy tym jakichkolwiek przeciążeń jak i przegrzań. Należy dodać, że silniki Kubota odznaczają się na rynku światowym długowiecznością przez co są częściej wybieranych z innych modeli dostępnych na rynku.

Ogromne zastosowanie znajdują w maszynach budowlanych jak i rolniczych. Głównie montowane są w ciągnikach rolniczych jak i koparko-ładowarkach oraz ładowaczach sprawując się doskonale w pracy na każdym terenie

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • naprawa silników kubota
  • – części eksploatacyjne, silnikowe oraz osprzęt: oryginalne oraz zamienne
  • – serwis wraz z wymianą podzespołów
  • – wykonywanie przeglądów oraz analiz technicznych
  • remonty silników wysokoprężnych i modernizacje


Co więcej o silnikach Kubota?

Kubota swoją przygodę z silnikami zaczął w 1922r, praktycznie od samego początku wyrabiają sobie dobrą reputację wśród klientów. Marka obecnie słynie głównie z 6 serii silników cechujących się różnorodnością zastosowania. Wśród nich wyszczególniamy serie: SM, 00 V3, 00 V7, 05, 03 M oraz BG. O zróżnicowanych zastosowaniu świadczy chociażby seria BG przeznaczona do agregatów prądotwórczych na 1500 lub 1800 rpm, natomiast seria 03 M przeznaczone jest do przemysłowego zastosowania (seria ceniona przez staranność wykonania oraz elastyczności zabudowy). Najpopularniejsza jest jednak seria 05 uznana za lidera w danym zakresie mocy silników. Silniki tej serii wykorzystywane są przez światowym producentów w silnikach wolnossących oraz doładowanej.