Naprawa silników MWM

Podstawowe informacje

Silniki MWM są produkowane przez niemieckiego dystrybutora, którego pełna nazwa nosi Motorenwerke Mannheim. Firma zajmuje się głównie obsługą maszyn rolniczych i z tego powodu silniki są głównie dostosowywane pod te potrzeby. Obecnie firma posiada bardzo dobrą opinię o swoich wytworach dzięki czemu są jednym z liderów światowych w tej branży. Zastosowanie nowoczesnych technik przy ich dystrybucji gwarantuje uniknięcie negatywnego wpływu na środowisko poprzez ograniczenie emisji spalin jaki poziomu hałasu. Podobnymi cechami charakteryzuje się marka Deutz. Dobrze wspomnieć, że dzięki przystosowaniu ich do rolnictwa, doskonale dają sobie radę podczas prac na nierównych terenach jak i w ciężkich warunkach pogodowych gdzie silniki mogą bez problemu funkcjonować na najwyższych obrotach.

MWM tworzy i montuje swoje silniki głównie do pojazdów rolniczych. Można tutaj wyróżnić takie pojazdy jak ciągniki czy traktory. Zdarza się także iż można znaleźć wykorzystywanie ich w maszynach nawodniczych.

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • naprawa silników mwm
  • – dokonanie oceny sprawności technicznej
  • remonty silników wysokoprężnych wraz z naprawami drobnych uszkodzeń i modernizacją
  • – części eksploatacyjne, podzespoły – oryginalne oraz zamienne od sprawdzonych producentów
  • – przeglądy i pełny serwis

Co więcej o silnikach MWM?

Na pewno zaciekawi Was fakt, że koncern MWM w 2009 roku został zakwalifikowywany jako trzeci co do wielkości światowy producent silników wysokoprężnych. Nic dziwnego biorąc pod uwagę, że wyprodukowane przez nich silniki znajdują zastosowanie u takich marek jak Holder, Lanz, Fendt, Claas czy Rischer.

Na dzień dzisiejszy koncern działa pod nazwą Caterpillar Energy Solutions GmbH. Aktualnie gazowe silniki MWM znajdują zastosowanie w układach biogazowych oraz kogeneracyjnych o mocach z zakresu 400-4300KW. Koncern MWM zasłynął z innowacyjnej technologii wyposażającej autobusy w układ napędowy oraz gaz ziemny. Projekt był pierwszym tego typu rozwiązaniem zastosowanym na terenie Brazylii.