Naprawa agregatów prądotwórczych

Podstawowe informacje

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem elektromagnetycznym, będący samodzielnym generatorem energii elektrycznej, która jest w stanie wytwarzać na obszarach występowania prądu bądź na obszarach, które są całkowicie jego pozbawione. W skład budowy pojedynczego generatora wchodzą następujące części: silnik spalinowy, rozdzielnica, prądnica oraz urządzenia kontrolno-pomiarowe. Naprawa części eksploatacyjnych jest dużo tańsza od remontów silników.

Posiadają one ogromne zastosowanie na lądzie jak i przemyśle morskim. Głównie używane sa na obszarach, które pozbawione są energii do wytwarzania prądu elektrycznej, ciepła bądź wytwarzania siły napędowej. Stosowane są także na obszarach występowania zwykłej energii w momencie przerwania rozdzielnicy prądotwórczej. Każdy agregat posiada w swojej budowie silnik wysokoprężny marki Diesel lub benzynowy z wbudowanym ręcznym lub elektrycznym sterowaniem. Bez problemu mogą być stosowane jako domowe źródło energii na określony czas (od kilku do kilkunastu godzin) jednakże wyłącznie do podstawowych czynności gdyż przyrządy elektryczne (telewizor, komputer) pobierają zbyt dużo energii na raz.

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • – naprawa agregatów prądotwórczych
  • – dokonywanie przeglądu kresowego wraz z oceną techniczną
  • – remonty prądnic oraz układów automatyki
  • – rozbudowa i modernizacja
  • – części zamienne od producentów
  • – kompleksowy serwis


Co więcej o agregatach prądotwórczych?

Agregaty prądotwórcze głównie kojarzą nam się jako generatory energii podczas warunków polowych, imprez plenerowych czy też placach budowy. Czy wiesz, że agregat to doskonały zastępnik w momencie nagłej awarii elektrycznej na terenie Twojej posesji? Agregat jest w stanie zasilić Twoje domostwo nawet do kilku godzin. Jest to dobre rozwiązanie na nagłe awarie, kiedy Twój sprzęt np. komputerowy nie może chodzić. Pamiętajmy, że takie awarie moga okazać się kosztowne. Przed przystąpieniem do zakupu warto dokonać dokładnych oględzin modeli. Agregaty dzielą się za względu na zastosowanie. Nie każdy agregat zdolny zasilić imprezę plenerową nada się do awarii prądu w domu, i na odwrót.