Pielęgnowanie auta latem

Nasze auto wymaga opieki przez cały rok. Lato jest na tyle słonecznym i ciepłym okresem, że możemy lepiej o nie zadbać. Zimą zbyt często występuje kiepska pogoda, podobnie jesienią, aby wizyty na myjni były dla nas opłacalne. Jeśli wcześniejsze pory roku Wam nie sprzyjały, latem możecie nadgonić to i owo.

Więcej

Nagrzewanie auta latem

Żar za oknem, piekło w aucie – takie odczucia podzieli każdy z Was wsiadając do auta wystawionego na słońce w upalne dni. Do ile stopni nagrzewa się wnętrze auta? I co temu towarzyszy?

Więcej

Czy warto robić kapitalny remont silnika?

Utarło się, że nieopłacalny jest kapitalny remont silnika. Eksperci opierają się na ilości czynności i jego kosztach. Czy teorie pokrywają się z rzeczywistością?

Więcej

Naprawa silnika a jego regeneracja – Czy to samo?

Każdy sprzęt zużywa się wraz z jego eksploatowaniem. Nawet silniki samochodowe. Regularne serwisy, nawet drobne naprawy czy wymiany płynów, wydłużą żywotność Waszego pojazdu. W warsztacie spotkacie się z terminem „regeneracja”. Czy nim powinniście rozumieć to samo, co naprawa? Błędne założenie.

Więcej

Ładowanie akumulatora prostownikiem

Akumulator pełni ważną funkcję w pojeździe. Przekazuje energię elektryczną, bez której Wasze autko nie ruszy. Akumulator nie wymaga ciągłego ładowania. Ładuje się automatycznie w trakcie jeżdżenie. Jednak… do prawidłowego i bezpiecznego korzystania nie powinniście unikać ładowania prostownikiem.

Więcej

Jak bezpiecznie wozić dziecko w aucie?

Podróżowanie z dziećmi w aucie jest częstym nawykiem, który stał się już normą. Konieczne jest zadbanie o prawidłowe bezpieczeństwo naszych pociech, w większym stopniu niż dorosłych pasażerów. Jakie praktyki są wymagane, a jakie warto dodać?

Więcej

Jak przygotować auto na wiosnę? Kilka porad

Idzie wiosna. Czas porządków. Nie powinno ich zabraknąć w aucie. Dobra pogoda sprzyja prezencji naszego autka. Jak je odświeżyć na nadchodzącą pozytywną porę roku? Zapraszamy do zbioru porad

Więcej

Czy ubezpieczenie samochodu pokrywa zniszczenia od pogody?

Warunki pogodowe w Polsce są szalone. Nawet zimą potrafi dojść do burz wyrywających drzewa z korzeniami. Auta stojący na zewnątrz są narażone na zniszczenia zależnie od pogody. Co na to firmy ubezpieczeniowe?

Więcej

Jak eksploatować auto zimą?

Zima zmorą kierowców na drogach. Zamarznięte szyby, oblodzone drogi, zimno w aucie, problemy z odpaleniem. Kilka z wielu problemów dotykających kierowców o tej porze roku. Jak żyć zapytanie? Jak sobie radzić? A właśnie tak…

Więcej

Co zrobić, jeśli zgubię dowód rejestracyjny?

Zgubienie dowodu rejestracyjnego zawsze wiązało się ze sporym problemem dla kierowców. Zwłaszcza w czasie, kiedy jego posiadanie w portfelu było obowiązkiem. Zmieniło się od 2018 roku. Czy lepsze? Zdecydowanie tak.

Więcej