Przegląd techniczny samochodu

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego przegląd techniczny samochodu jest tak ważny? W naszym najnowszym artykule odkryjemy tajemnice tej niezbędnej procedury, która jest kluczowa nie tylko dla Twojego bezpieczeństwa, ale także dla ochrony środowiska i utrzymania wartości Twojego pojazdu.

Więcej

Zużyte sprzęgło w aucie

Sprzęgło jest jednym z kluczowych elementów każdego samochodu z manualną skrzynią biegów, pełniąc niezastąpioną rolę w procesie zmiany biegów i przekazywania mocy z silnika do koła napędowego. Właśnie z tego powodu jego prawidłowe funkcjonowanie ma kluczowe znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa jazdy. W tym artykule przyjrzymy się objawom wskazującym na zużycie sprzęgła, potencjalnym skutkom jego zaniedbywania oraz krokach, które każdy kierowca powinien podjąć w odpowiedzi na te sygnały.

Więcej

Sygnały awarii w silniku wysokoprężnym

Każdy samochód z silnikiem wysokoprężnym to jak przyjaciel, z którym spędzamy wiele godzin na drodze. Tak jak my dajemy znać, gdy coś nas boli, tak samo samochód wysyła nam sygnały, gdy coś jest nie tak. Warto wiedzieć, jak rozpoznać te objawy, by zapobiec większym usterkom.

Więcej

Czy warto naprawiać zatarty silnik?

Zatarcie silnika to duży problem, ale Twoje auto jeszcze nie musi być na śmietniku. W tekście mówimy o tym, co to jest zatarcie, dlaczego się zdarza i jak je naprawić.

Więcej

Docieranie silnika

Docieranie silnika ma kluczowe znaczenie dla przygotowania go do efektywnej i długotrwałej pracy. Ten proces jest nieodzowny zarówno dla nowych, jak i naprawionych silników. Poprzez odpowiednie docieranie można uniknąć szkód, które mogą wyniknąć z początkowo gładkich powierzchni wewnątrz silnika. W jaki sposób osiągnąć optymalne dopasowanie powierzchni silnika, aby uzyskać najwyższą wydajność?

Więcej

Czy silnik po naprawie będzie jak nowy?

Silnik jest najważniejszą jednostką w każdym pojeździe. Ciężko użytkować pojazd latami bez większych lub drobnych napraw w nim. Czy zastanawiacie się w jakim stopniu użyteczności jest silnik po kompleksowej naprawie? Rozwiniemy temat w dzisiejszym artykule.

Więcej

Jak dezynfekować auto?

Grzyby, bakterie, rotawirusy – trzy z wielu zagrożeń naszego życia, które czyhają we wnętrzu naszego auta np. klimatyzacji. Co należy zrobić w tej sytuacji? Czy w jakiś sposób możemy pozbyć się tego dziadostwa? Oczywiście, że tak.

Więcej

Trwałość opon całorocznych

Utarło się błędne stwierdzenie, że opony całoroczne mają krótką żywotność. Porównywalną do opon zimowych. Nie pokrywa się to z prawdą, ponieważ opony całoroczne dorównują żywotnością innym oponom. Warunkiem jest prawidłowe korzystanie z nich. O co konkretnie chodzi?

Więcej

Zatarty silnik

Zatarty silnik jest jedną z najcięższych usterek dotykających pojazd. Ztarciu towarzyszy dłuższa czasowa niemożność korzystania z auta/motoru i idące z nim ogromne koszty naprawy niekiedy skłaniające do wymiany wszystkich podzespołów lub silnika. Dziś omówimy z czym się je temat

Więcej

Jak umyć silnik?

Po co w ogóle myć silnik? Względy czysto estetyczne mogą być decydującym czynnikiem podczas kupna/sprzedaży. Sporadycznie dochodzi do wycieków np. oleju, które mogą zapaskudzić silnik. W takiej sytuacji aż się prosi, aby pozbyć się nieczystości. Nie każdy warsztat świadczy taką usługę, dlatego warto dowiedzieć się, aby samemu nie popełnić błędów.

Więcej