Trwałość opon całorocznych

Utarło się błędne stwierdzenie, że opony całoroczne mają krótką żywotność. Porównywalną do opon zimowych. Nie pokrywa się to z prawdą, ponieważ opony całoroczne dorównują żywotnością innym oponom. Warunkiem jest prawidłowe korzystanie z nich. O co konkretnie chodzi?

Więcej

Zatarty silnik

Zatarty silnik jest jedną z najcięższych usterek dotykających pojazd. Ztarciu towarzyszy dłuższa czasowa niemożność korzystania z auta/motoru i idące z nim ogromne koszty naprawy niekiedy skłaniające do wymiany wszystkich podzespołów lub silnika. Dziś omówimy z czym się je temat

Więcej

Jak umyć silnik?

Po co w ogóle myć silnik? Względy czysto estetyczne mogą być decydującym czynnikiem podczas kupna/sprzedaży. Sporadycznie dochodzi do wycieków np. oleju, które mogą zapaskudzić silnik. W takiej sytuacji aż się prosi, aby pozbyć się nieczystości. Nie każdy warsztat świadczy taką usługę, dlatego warto dowiedzieć się, aby samemu nie popełnić błędów.

Więcej

Zielone tablice rejestracyjne

Każdy pojazd dopuszczony do ruchu posiada indywidualne tablice rejestracyjne pozwalającego do zidentyfikować. Tradycyjnym modelem są czarnobiałe, obowiązuje jeszcze kilka innych rodzajów. Jednym z nich są zielone tablice. Spotkaliście je na drodze i nie wiecie, co one oznaczaj? Dziś omówimy ten temat.

Więcej

Zielona karta

Planujesz wybrać się samochodem za granicę? Sprawdź wpierw, czy nie jest wymagana zielona karta. Czym ona jest, co oznacza, i jak ją zdobyć?

Więcej

Czy można wymienić licznik w samochodzie?

Licznik jest podstawową funkcją każdego pojazdu określający ilość przebytych kilometrów. Pełni nie tylko formę ciekawostki, ale i wyznacznika, od którego określany jest moment wymiany oleju, rozrządu itp. Licznik rodzi kilka podstawowych pytań m.in. czy możemy go wymienić i jeśli tak, to kiedy?

Więcej

Jak sprawdzić czy silnik jest w dobrym stanie?

Wstępne oględziny silnika są ważne przy zakupie nowego auta. Oszustów można spotkać na każdym kroku i pewna doza wiedzy (najlepiej i doświadzcenia) jest na wagę naszego portfela, abyśmy nie umoczyli pieniędzy. Zwracają uwagę na istotne aspekty unikniemy problemów w przyszłości.

Więcej

Kiedy nie opłaca się naprawiać auta?

Inwestować i ratować czy lepiej sprzedać? Dylemat, przed którym staniemy, kiedy dojdzie do poważnego uszkodzenia auta. Uszkodzenia, którego naprawa może równoważyć się z kosztem zakupu, a nawet go przewyższyć. Co robić w takiej sytuacji?

Więcej

Ile czasu trwa naprawa silnika?

„Potrzebuję sprawny silnik na wczoraj!” – Częste oczekiwania klientów, z którymi się spotykamy. Niestety zazwyczaj nieosiągalne. Dlaczego? Przyczyn jest kilka, które postaramy się naświetlić w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Jak zmniejszyć cenę naprawy silnika?

Ceny napraw silników są zróżnicowane. Mogą zacząć się od wydatku sięgające kilkuset złotych po kilkutysięczne wydatki (a nawet więcej). Czy jest szansa na zmniejszenie kosztów? Jest kilka praktyk.

Więcej