Naprawa silników Perkins

Podstawowe informacje

Silniki Perkins jednym z niewielu modeli, które są popularne i pożądane na skalę światową, głównie w krajach azjatyckich, Ameryce czy Europie. Perkins znany jest z tworzenia silników przemysłowych najwyższej jakości w oparciu o współczesne wymogi jak i technologie, które skutecznie czynią go wydajnym oraz bezpiecznym dla środowiska. Moc każdego z silników szacowana jest w granicach od 55 do 74KM przy zastosowaniu nowego paliwa – bio diesel, który zapewnia niezawodność a kompatybilność podzespołów zapewnia niewielkie spalanie.

Silniki tej firmy znajdują ogromne zastosowanie w maszynach budowlanych oraz rolniczych typu ciągniki, traktory czy koparki. Montowane są także w maszynach morskich – jednostek pływających typu okręty.

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • naprawa silników perkins
  • – oryginalne części oraz filtry najwyższej jakości
  • – zamienne części
  • – pełne remonty i dokonywane modernizacji
  • – przeglądy faktycznego stanu technicznego
  • – serwis wszystkich podzespołów oraz wszystkich modeli


Co więcej o silnikach Perkins?

Koncern Perkins jest znany z zastosowania ich silników nie tylko w maszynach budowlanych. Z roku na rok silniki Perkins znajdują zastosowanie m.in. w agregatach prądotwórczych, kruszarkach czy wózkach widłowych. Jest to możliwe dzięki temu, że koncern Perkins koncentruje się na produkcji mniejszych i większych silników. Serię silników jak Perkins 1004 czy nowa seria 1000 są wykorzystywanie przez ponad tysiąc światowych producentów wytwarzających specjalistyczny sprzęt czy konstrukcje np. maszyny do produkcji energii elektrycznej.

Warto dodać, że koncern mocno koncentruje się na produkcji silników ograniczających emisję spalin zapewniając przy tym samym dostarczanie tej samej ilości energii co poprzednie modele. Ograniczone zostało również zużycie paliwa, aby było ono na odpowiednim poziomie przy możliwych zredukowaniu poziomu hałasu.