Naprawa silników JCB

Podstawowe informacje

Silniki JCB są wytworami Angielskiej firmy produkcyjnej, która zajmowała się produkcją maszyn budowlanych, dopiero z biegiem lat zajęła się produkcją silników otwierając nową grupę JCB POWER SYSTEM. Aby wprowadzenie nowej linii było doskonałe, zatrudniono w tym celu najlepszych brytyjskich konstruktorów jak i nawiązano współprace z takimi firmami jak Ricardo. Zostały one stworzone w technologii TIER3, dzięki której są one przyjazne dla środowiska poprzez ograniczenie emisji spalin. Wszystkie elementy są do siebie dobrane w taki sposób aby głośność pracy została ograniczona do zupełnego minimum. Należy wspomnieć o tym iż doskonale sprawują się one w pracy w ekstremalnych warunkach, takich jak praca w temperaturze -40 stopni celcjusza.

W dzisiejszych czasach najczęściej montowane są one w przemyśle budowniczych oraz rolnym. Głównie ograniczają się one do pojazdów budowlanych typu koparki jak i pojazdów rolnych np. kombajny ale także do maszyn przemysłowych np. sprężarki. Wykorzystywane są dodatkowo w agregatach i podnośnikach.

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • – naprawa silników jcb
  • – sprawdzanie działania pod względem technicznym
  • – pełny serwis silników oraz przeglądy okresowe
  • – sprowadzanie oryginalnych części od producentów oraz zamiennych wraz z ich montowaniem
  • – regeneracja wszystkich podzespołów
  • – kompleksowe remonty wraz z poradami


Co więcej o silnikach JCB?

W 2018 roku koncern JCB wprowadził na rynek nową generację koparke gąsienicowych – seria X. Koncern na realizację projektu przeznaczył aż 110mln funtów. Co kryje się za skrótem “Seria X”? Dziesiąta generacja koparek JCB cechuje się zmniejszeniem spalania paliwa o 15%, zwiększenie pojemności kabiny o tyle samo procent. Poprawie uległa wydajność sprzętu, odnotowując 10%. Waszą uwagę powinien przykuć fakt powiększonej kabiny. Dlaczego? Aktualna pojemność kabiny czyni ją jedną z największych na rynku, co z pewnością zostanie docenione przez pracowników.