Naprawa silników Diesel

Podstawowe informacje

Silniki Diesel zaliczają się do konstrukcji o zapłonie samoczynnym. Są z gatunku silników wysokoprężnych, które posiadają ciśnienie tłokowe na znacznie większym poziomie niż silniki niskoprężny. Charakteryzują się one spalaniem wewnętrznym przy którym nie jest wymagane żadne zewnętrzne źródło. Całość procesu odbywa się poprzez dostanie się do cylindry powietrza gdzie następuje wytrysk paliwa a następnie dochodzi do spalania w komorze spalanie temperatury w jego zapłonie. Zasługuję na szczególną uwagę gdyż poprzez zastosowanie danej technologii nie tylko zapewniona jest zupełna płynność i komfort jazdy ale także znacznie mniejsze spalanie.

Silniki te są bardzo polecane przez kierowców osobowych jak i ciężarowych cieszący się dobrą opinią na całym świecie. Główne zastosowanie silników możemy zauważyć w samochodach osobowych np. Audi czy Volvo. Polecane są przez kierowców szczególnie ze względu na doskonałą i bezpieczną pracę w ciężkich warunkach klimatycznych np. duża wilgoć gdzie silnik sprawuje się bez problemu

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • – naprawa silników diesel
  • – wykonywanie przeglądu silnika oraz ocena sprawności technicznej
  • – sprawdzanie pomiaru ciśnienia sprężynowego
  • – remonty oraz odnowy
  • – sprowadzanie oraz instalowanie części oryginalnych od producentów oraz zamienników
  • – pełny serwis silników


Co więcej o silnikach Diesel?

Koncern Diesel znany jest z produkcji wielu sprawdzonych modeli silników w kategoriach pojemnościowych 1600cm3 oraz 2000cm3. W pierwszej kategorii przytoczyć możemy takie modele jak VW 1.6 TDI, który dziś znajdziemy w takich autach jak VW Gold czy Passat. Silniki są niezawodne nawet przy dużych przebiegach. Są niezawodne choć część kierowców ma pewne zastrzeżenia jeżeli chodzi o wtryski. Przy 2000cm3 nie możemy nie wspomnieć o Volvo D5, która jest niesamowicie trwała oraz dopracowana. Warto dbać o silnik, gdyż naprawa 5-cylindrowej konstrukcji jest bardzo droga.