Naprawa silników Detroit

Podstawowe informacje

Silniki Detroit są produkowane przez firmę Detroit Diesel Corporation, która specjalizuje się od wielu lat w produkcji silników średnich oraz ciężkich w technologii Diesel, która są bardzo często stosowane w środkach transportowych. Produkowane są w technologii Power Back, dzięki której osiągają one maksymalne obroty przy minimalnych spalaniu paliwa. Do tego są równie popularne co silniki Deutz z serii Detroit S60, która składa się w 6 cylindrów umieszczonych rzędowo, które wykorzystywane są głównie w przemyśle morskim.

Najczęściej dane silniki wykorzystywane są w pojazdach osobowych jak i ciężarowych Bardzo często montowane są w autobusach takich marek jak: Setra czy Mercedes. Wspomniana wcześniej seria S60 znajduje swoje zastosowanie dodatkowo w aplikacjach przemysłowych np. maszyny produkcyjne

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • – naprawa silników detroit
  • – części oryginalne oraz zamienniki (sprowadzanie czy montowanie)
  • – remonty z zastosowaniem oryginalnych części bądź zamiennych
  • – modernizacja silników
  • – dokonywanie przeglądów jak i ocena stanu technicznego


Co więcej o silnikach Detroit?

Koncern Detroit podzielony jest na dwie części: Rolls-Royce power Systems AG specjalizujący się w silnikach typu off-higway. Drugim koncernem jest Daimler AG produkujący silniki on-highway.

Detroit jest popularnym i uznanym koncernem w branży motoryzacyjnej. Na dzień dzisiejszy współpracuje z nimi wiele popularnych marek np. Mercedes, Freightliner czy Setra. Współpraca tyczy się na montowaniu silników oraz ich podzespołów w samochodach osobowych, ciężarowych, a nawet autobusach.