Naprawa silników caterpillar

Podstawowe informacje

Siniki Caterpillar inaczej zwany w skrócie CAT jest amerykańską firmą, która zalicza się do liderów działających w branży produkcji maszyn budowlanych jak i górniczych. Wyróżnili się rynku także z produkcji silników opartych na dieslu oraz turbin gazowych. Firma dopasowała konstrukcyjnie swoje silniki aby były one w stanie pracować na dużych obrotach przy zaoszczędzeniu energii przez długie godziny.

Warto brać pod uwagę także to iż silniki CAT spokojnie mogę być wykorzystywane jako podstawowe źródło energii głównej jak i zapasowej. Silniki wyróżnia długowieczność przed dokonywaniem w nich remontów dzięki czemu mogą nam służyć przez wiele długich lat. Moc maszyn szacowana jest w granicach od 54 do 13600HP. Obecnie głównie są one stosowane w przemyśle morskim jak i budowniczym np. maszyny budowlane, wiertła wydobywcze, okręty czy naprawa agregatów prądotwórczych. Także wykorzystywane są przez armie izraelskie.

Nasza oferta

Do podstawowych działań warsztatu NowyMotor zalicza się:

  • naprawa silników caterpillar
  • – wykonywanie regularnego serwisu
  • – sprawdzanie i ocenianie stanu technicznego
  • – remonty i modernizacja
  • – części zamienne (oryginalne i zamienniki)
  • – części eksploatacyjne

Co więcej o silnikach Caterpillar?

Caterpillar oferuje swoim klientom zróżnicowane silniki spełniające normy emisji spalin. Wśród popularnych propozycji możemy znaleźć silniki przemysłowe od 8 do 4920kW czy silniki kolejowe od 205 do 4360 kW.

Producent znany jest w branży z produkcji dodatkowego osprzętu jak układy chłodzenia, sprężarki klimatyzacji czy rozruszniki do silników. Czy jest to istotne? Jak najbardziej. Dlaczego? Otóż silniki CAT potrzebują sprawdzonych elementów jeżeli zależy nam na odpowiedniej jakości pracy silnika i jego podzespołów. Caterpillar stawia ogromną wagę na to, aby ich sprzęt cechował się nie tylko wydajnością zaspokajającą oczekiwania klientów ale przede wszystkim spełnianiem wszystkich norm bezpieczeństwa.