Czy silniki wysokoprężne przechodzą drugą młodość?

Badania z ostatnich miesięcy, a nawet lat, sugerowały spadającą sprzedaż silników wysokoprężnych. Część fachowców śmiało stwierdzała, że silniki te odchodzą w zapomniane. Okazuje się, że ostatnie tygodnie zmieniły sytuację. Silniki Diesela wracają do blasku chwały!

Czy wzrosło zainteresowania silnikami Diesela?

Wyniki sprzedażowe podane przez portal auto.dziennik.pl zszokowało niejednego kierowcę. Okazuje się bowiem, że niemiecki oddział Volkswagena w ostatnich tygodniach otrzymał mnóstwo zleceń dla pojazdy z silnikami Diesela. W 2018 roku sprzedaż wzrosła aż o 43%, co jest fascynującym wynikiem. Warto dodać, że światowe zainteresowanie silnikami w 2017 roku wynosiło około 17%. Ubiegły rok podwoił zainteresowanie do około 30%.

Co kryje się za ponownym zainteresowaniem?

Wyniki analityczne zrobiły wrażenie na wielu fachowcach i kierowcach. Co tak na prawdę kryje się za ponownym zainteresowaniem daną technologią? Zdecydowanie jako fakt należy przytoczyć wiadomości z poprzedniego artykułu, z którego okazuje się, że technologia Diesel jest całkiem przyjazna dla środowiska. Eksperci podkreślają, że silniki Diesela pomagają producentom w osiągnięciu progów gazów cieplarnianych. Ostatnie wyniki badań jasno wskazują, że aktualnie silniki Diesla są w stanie produkować o 15% mniej dwutlenku węgla w przeciwieństwie do silników benzynowych. Przyjazne okoliczności dla środowiska są widoczne zarówno dla mniejszych, jak i większych pojazdów z silnikami wysokoprężnymi