Jak umyć silnik?

Po co w ogóle myć silnik? Względy czysto estetyczne mogą być decydującym czynnikiem podczas kupna/sprzedaży. Sporadycznie dochodzi do wycieków np. oleju, które mogą zapaskudzić silnik. W takiej sytuacji aż się prosi, aby pozbyć się nieczystości. Nie każdy warsztat świadczy taką usługę, dlatego warto dowiedzieć się, aby samemu nie popełnić błędów.

Pierwsza metoda mycia silnika

W sklepach motoryzacyjnych możecie zakupić specjalne płyny do pozbywania się nieczystości. Nanieście odpowiednią ilość na zabrudzenia w silniku. Odczekajcie rekomendowany przez producenta czas i zmyjcie płyn za pomocą myjką ciśnieniową. Skończone. Ponowicie metodę, nawet kilkukrotnie, jeżeli uzyskany efekt nie jest dla Was satysfakcjonujący.

Druga metoda mycia silnika

Czasochłonna metoda nazwa autodetailing. Jest to zaawansowany proces czyszczenia, polerowania, glinkowania, deironizacji/dekontaminacji i woskowania silnika wykorzystujący kilka rodzajów płynów. Proces stosowany nie tylko do silników, ale i do całej powierzchni zewnętrznej czy wewnętrznej. Za jego pomocą możecie usunąć z powierzchni lakieru wszelkie owady, naloty czy problematyczne rzeczy jak żywica.

Nie polecamy drugiej metody bez odpowiedniego doświadczenia. Pierwsza metoda jest szybsza, nie wymagająca specjalnych umiejętności od sprzątającego. Jest to zarówno najmniej inwazyjna metoda, przy której trzeba się wręcz postarać, aby zaszkodzić pojazdowi.