Category Pozostałe

Opony zimowe czy całoroczne? Które lepsze i dlaczego?

Opony całoroczne są coraz bardziej popularne. Słusznie wielu kierowców ma jednak ograniczone zaufanie jeżeli chodzi o gwarancję bezpieczeństwa ze strony całorocznych opon w okresie zimowym. Czy obawy są słuszne?

Więcej

Płyn hamulcowy a konieczność jego wymiany

Gdy mowa o bezpieczeństwie na drodze płyn hamulcowy jest bodaj najważniejszym rodzajem płynu eksploatacyjnego w samochodzie. Nawet świeżo wyremontowany układ hamulcowy może nie działać prawidłowo, jeżeli nie zwrócimy uwagi na znajdującą się w instalacji ciecz. Chociaż rola płynu hamulcowego w samochodzie jest dosyć oczywista, to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak działa ów fluid i kiedy należy zastanawiać się nad jego wymianą.

Więcej

Zastosowanie miernika lakieru

Zakup auta, zwłaszcza używanego, jest poważną decyzją. Musimy być ostrożni ponieważ handlowcy przekoloryzowują rzeczywistość na ich korzyść zapewniając kupujących, że pojazdy są w stanie idealnym. Fakty mogą nas zasmucić. Techniki maskowania uchybień stosowane przez handlarzy są zróżnicowane. Najczęściej spotykaną kwestią jest lakier. Skąd mamy mieć pewność, że auto przez lata użytku ani razu nie miało uszkodzeń, a lakier jest oryginalny? Z pomocą przychodzi miernik lakieru.

Więcej

Od czego zależy wysokość OC?

Obawa na Twojej twarzy nie opuszcza Cię, kiedy zbliża się dzień przedłużenia ubezpieczenia? Nie możesz spać w obawia jakie kwoty wyliczą Ci ubezpieczenie? Strach jest niepotrzebny ale warto wiedzieć dlaczego kwoty czasami są kolosalne. Na wysokość kwoty ubezpieczenia składają się dwie kwestia: ocena pojazdu oraz kierowcy

Więcej

Deutz-Fahr z nowymi silnikami w 6-serii

Od tego roku wprowadzone zostaną nowe modele do serii 6 ciągników. W produkowanych silnikach zajdzie dość istotna zmiana. Jaka?

Więcej

Kiedy wymienić opony na zimowe, a kiedy na letnie?

Wymiana opon jest tematem dręczącym większość kierowców. Kiedy jest odpowiedni czas na wymianę opon na letnie lub zimowe? W tym artykule postaramy się rozwikłać tą zagadkę.

Więcej

Kiedy opony są zużyte i należy je wymienić?

Stan opon jest niezwykle ważnym czynnikiem przesądzającym czy możecie danym autem udać się poza posesję. W tym artykule zgłębimy zagadnienie zużycia opon.

Więcej

Skąd woda w oleju silnikowym?

Obecność wody przy oleju silnikowym uchodzi za zjawisko naturalne. Problematyczna kwestia pojawia się w momencie, kiedy wody jest za dużo. Jak i gdzie sprawdzić obecność wody w oleju silnikowym? A co ważniejsze, skąd ona tam jest?

Więcej

Jak zadbać o hamulce samochodowe?

Dobre i sprawne hamulce w aucie to podstawa. Nie warto zwlekać z dbaniem o nie. Zaniedbane hamulce mogą doprowadzić do kłopotów na drodze. Na całe szczęście jest masa rzeczy, prostszych i bardziej skomplikowanych, które mogą wpłynąć na jakość hamulców. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się części z nich.

Więcej

Czy zamienniki są gorsze od oryginalnych części?

Na rynku funkcjonuje bardzo duża ilość części zamiennych. Część z nich jest zbliżona jakościowo i konstrukcyjnie do oryginalnych części, druga część w znacznym stopniu się od nich różni. Czy zatem zamienne części są gorsze od oryginalnych części? Postaramy się na to odpowiedzieć.

Więcej