Category Pozostałe

Jak dezynfekować auto?

Grzyby, bakterie, rotawirusy – trzy z wielu zagrożeń naszego życia, które czyhają we wnętrzu naszego auta np. klimatyzacji. Co należy zrobić w tej sytuacji? Czy w jakiś sposób możemy pozbyć się tego dziadostwa? Oczywiście, że tak.

Więcej

Trwałość opon całorocznych

Utarło się błędne stwierdzenie, że opony całoroczne mają krótką żywotność. Porównywalną do opon zimowych. Nie pokrywa się to z prawdą, ponieważ opony całoroczne dorównują żywotnością innym oponom. Warunkiem jest prawidłowe korzystanie z nich. O co konkretnie chodzi?

Więcej

Zatarty silnik

Zatarty silnik jest jedną z najcięższych usterek dotykających pojazd. Ztarciu towarzyszy dłuższa czasowa niemożność korzystania z auta/motoru i idące z nim ogromne koszty naprawy niekiedy skłaniające do wymiany wszystkich podzespołów lub silnika. Dziś omówimy z czym się je temat

Więcej

Jak umyć silnik?

Po co w ogóle myć silnik? Względy czysto estetyczne mogą być decydującym czynnikiem podczas kupna/sprzedaży. Sporadycznie dochodzi do wycieków np. oleju, które mogą zapaskudzić silnik. W takiej sytuacji aż się prosi, aby pozbyć się nieczystości. Nie każdy warsztat świadczy taką usługę, dlatego warto dowiedzieć się, aby samemu nie popełnić błędów.

Więcej

Zielone tablice rejestracyjne

Każdy pojazd dopuszczony do ruchu posiada indywidualne tablice rejestracyjne pozwalającego do zidentyfikować. Tradycyjnym modelem są czarnobiałe, obowiązuje jeszcze kilka innych rodzajów. Jednym z nich są zielone tablice. Spotkaliście je na drodze i nie wiecie, co one oznaczaj? Dziś omówimy ten temat.

Więcej

Zielona karta

Planujesz wybrać się samochodem za granicę? Sprawdź wpierw, czy nie jest wymagana zielona karta. Czym ona jest, co oznacza, i jak ją zdobyć?

Więcej

Czy można wymienić licznik w samochodzie?

Licznik jest podstawową funkcją każdego pojazdu określający ilość przebytych kilometrów. Pełni nie tylko formę ciekawostki, ale i wyznacznika, od którego określany jest moment wymiany oleju, rozrządu itp. Licznik rodzi kilka podstawowych pytań m.in. czy możemy go wymienić i jeśli tak, to kiedy?

Więcej

Dlaczego auto piszczy podczas jazdy?

Inwestować w auta możemy bez przerwy, a i tak będą spotykać nas coraz to nowsze przygody. Gdzie szukać przyczyny, jeżeli w trakcie jazdy zacznie coś „piszczeć”, a kontrolki nie powiadomią nas o awarii? Źródeł jest kilka.

Więcej

Jaki problem sygnalizują dźwięki dochodzące z auta?

Niepokojące dźwięki z auta sygnalizują, że doszło do awarii. Mniejszej czy większej, istotna jest natychmiastowa reakcja. Podpowiadamy co poszczególne dźwięki mogą sygnalizować.

Więcej

Pielęgnowanie auta latem

Nasze auto wymaga opieki przez cały rok. Lato jest na tyle słonecznym i ciepłym okresem, że możemy lepiej o nie zadbać. Zimą zbyt często występuje kiepska pogoda, podobnie jesienią, aby wizyty na myjni były dla nas opłacalne. Jeśli wcześniejsze pory roku Wam nie sprzyjały, latem możecie nadgonić to i owo.

Więcej