Category Pozostałe

Intercooler – Co to jest? Jak działa?

Intercooler jest rodzajem chłodnicy powietrza. Rodzajem, ponieważ różni się od tradycyjnych modeli – brak wentylatora. Zadaniem intercoolerra jest poprawienie wydajności pojazdu. Jak do tego dochodzi? Za pomocą chłodzonego powietrza przenoszonego ze sprężarki do cylindra. Schłodzone powietrza zwiększa masę i objętość silnika, a to jak wiemy, bezpośrednio usprawnia spalanie w silniku, podnosząc wydajność.

Więcej

Jak bezpiecznie jeździć autem zimą?

Zima jest testem umiejętności kierowców. Nie tylko z zakresu odśnieżania auta ale poruszania się po drogach. Oblodzone ulice potrafią zwiększyć bicie naszego serca. Co zrobić, aby bezpiecznie dojechać z punktu A do punktu B?

Więcej

Jak odmrozić i odśnieżyć auto zimą?

Zima jest uporczywym okresem dla kierowców. Oblodzone szyby, zamarzające napoje w środku przy kiepskim nagrzewaniu, wysiadające akumulatory i szklanka na ulicy. Odmrażanie szyb nie jest proste w praktyce, jakby się mogło wydawać. Krótka droga, żeby porysować szybę lub spędzić długie godziny na bezskutecznej walce. Jakimi metodami posłużyć się, żeby szybko i prosto odmrozić szybę w aucie?

Więcej

Opony zimowe czy całoroczne? Które lepsze i dlaczego?

Opony całoroczne są coraz bardziej popularne. Słusznie wielu kierowców ma jednak ograniczone zaufanie jeżeli chodzi o gwarancję bezpieczeństwa ze strony całorocznych opon w okresie zimowym. Czy obawy są słuszne?

Więcej

Płyn hamulcowy a konieczność jego wymiany

Gdy mowa o bezpieczeństwie na drodze płyn hamulcowy jest bodaj najważniejszym rodzajem płynu eksploatacyjnego w samochodzie. Nawet świeżo wyremontowany układ hamulcowy może nie działać prawidłowo, jeżeli nie zwrócimy uwagi na znajdującą się w instalacji ciecz. Chociaż rola płynu hamulcowego w samochodzie jest dosyć oczywista, to nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak działa ów fluid i kiedy należy zastanawiać się nad jego wymianą.

Więcej

Zastosowanie miernika lakieru

Zakup auta, zwłaszcza używanego, jest poważną decyzją. Musimy być ostrożni ponieważ handlowcy przekoloryzowują rzeczywistość na ich korzyść zapewniając kupujących, że pojazdy są w stanie idealnym. Fakty mogą nas zasmucić. Techniki maskowania uchybień stosowane przez handlarzy są zróżnicowane. Najczęściej spotykaną kwestią jest lakier. Skąd mamy mieć pewność, że auto przez lata użytku ani razu nie miało uszkodzeń, a lakier jest oryginalny? Z pomocą przychodzi miernik lakieru.

Więcej

Od czego zależy wysokość OC?

Obawa na Twojej twarzy nie opuszcza Cię, kiedy zbliża się dzień przedłużenia ubezpieczenia? Nie możesz spać w obawia jakie kwoty wyliczą Ci ubezpieczenie? Strach jest niepotrzebny ale warto wiedzieć dlaczego kwoty czasami są kolosalne. Na wysokość kwoty ubezpieczenia składają się dwie kwestia: ocena pojazdu oraz kierowcy

Więcej

Deutz-Fahr z nowymi silnikami w 6-serii

Od tego roku wprowadzone zostaną nowe modele do serii 6 ciągników. W produkowanych silnikach zajdzie dość istotna zmiana. Jaka?

Więcej

Kiedy wymienić opony na zimowe, a kiedy na letnie?

Wymiana opon jest tematem dręczącym większość kierowców. Kiedy jest odpowiedni czas na wymianę opon na letnie lub zimowe? W tym artykule postaramy się rozwikłać tą zagadkę.

Więcej

Kiedy opony są zużyte i należy je wymienić?

Stan opon jest niezwykle ważnym czynnikiem przesądzającym czy możecie danym autem udać się poza posesję. W tym artykule zgłębimy zagadnienie zużycia opon.

Więcej