Ile czasu trwa naprawa silnika?

„Potrzebuję sprawny silnik na wczoraj!” – Częste oczekiwania klientów, z którymi się spotykamy. Niestety zazwyczaj nieosiągalne. Dlaczego? Przyczyn jest kilka, które postaramy się naświetlić w dzisiejszym wpisie.

Dlaczego nie naprawisz silnika od ręki?

Silnik jest potężną konstrukcją mechaniczną, zwłaszcza wysokoprężny, którego nie uda się naprawić od ręki. Jeżeli przyczyna jest wcześniej znana, możemy z wyprzedzeniem zamówić nowe części. Skróci to czas oczekiwania na naprawę, ale nadal koniecznie będzie odstawienie silnika do warsztatu, rozmontowanie go, usunięcie zepsutej części i zainstalowanie nowej. Jest to czasochłonny proces, który należy wykonać z pilną uwaga, aby nie popełnić błędu.

W przypadku, kiedy źródło problemu nie jest wcześniej znane, do opisanego wyżej procesu dochodzi diagnostyka – podstawowy proces, w trakcie którego możemy wygryź inne usterki (lub potencjalne zagrożenia).

Ostatnim czynnikiem na „nie” do postawionego pytania jest dostępność części. W aktualnym czasach ą opóźnienia w terminowej dostawie części od producentów, w niektórych przypadkach są ich braki. Niewykluczone, że proces naprawy silnika wydłuży się przez dostępność części wymagającej wymiany. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem może się okazać regeneracja wadliwej części lub wykorzystanie zamiennika.

Kiedy silnik zostanie naprawiony?

Naprawa silnika może potrwać od 1-2 dni roboczych do nawet tygodnia czasu. Zależy od skali usterki, ilości pracy wymaganej do włożenia, jak i dostępność części. Niewykluczone, że niekonieczny będzie pełen serwis. Poinformujemy o tym Państwa na etapie podstawowej diagnostyki. W warsztacie NowyMotor dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo usatysfakcjonowani – terminowość, kompleksowość i rozsądna cena w porównaniu z konkurencją.