Jak przygotować auto na wiosnę? Kilka porad

Idzie wiosna. Czas porządków. Nie powinno ich zabraknąć w aucie. Dobra pogoda sprzyja prezencji naszego autka. Jak je odświeżyć na nadchodzącą pozytywną porę roku? Zapraszamy do zbioru porad

Zacznij od opon

Dbacie o swoje buty, nie powinniście olać obuwia autka – mowa o oponach. Nim udacie się do wulkanizatora na zmianę zimowych opon na letnie, odświeżcie je wpierw. Dokładnie umyjcie felgi i użyjcie nabłyszczacza, aby prezentowały się one. Na stacjach paliw znajdziecie sporo specyfików np. sprawdzona marka K2. Nakładając specyfik i czyszcząc felgi, powinniście skorzystać ze specjalnych szczotek. Z nimi usuwanie brudu będzie znacznie szybsze.

Pierwsze mycie auta po zimie

Kolejnym krokiem powinno być kompleksowe mycie auta na myjni. Uwierzcie, przez zimę nazbierało się tyle brudu, zwłaszcza na podwoziu, że nie chcecie tam zaglądać. Wybierzcie najbliższą myjnie, wrzućcie kilka złotówek, wybierzcie dobry płyn mocno pieniący się, i do roboty! Bardzo prawdopodobne, że pod warstwami brudu czyhają na Was rysy karoserii. Na to przyjdzie krok w kolejnym akapicie.

Walka z rysami

Warstwy brudu i śniegu są nemezis dla Waszej karoserii. W bardzo prosty sposób dochodzi do jej rysowania, szczególnie usuwając je w trakcie zimy. Co począć? Firmy prześcigają się w specyfikach specjalizujących się w usuwaniu rys z karoserii. Firma K2 posiada specjalne mleczko do nakładania na karoserię. Po kilku minutach zmywamy, i jak ręką odjął.

Na rysy jest więcej sposobów. Najbardziej skuteczny, i najbardziej kosztowne, są korekty lakieru, które wykonacie u lakiernika. Nie ma sensu rozwijać tematu – lepszego efektu nikt nie osiągnie.