Jak sprzątać w aucie?

Podstawowe pytanie, które zadaje sobie każdy właściciel auta – jak prawidłowo wysprzątać auto, żeby było idealnie? Nie wystarczy odkurzyć je i lekko przetrzeć tapicerkę. Do stanu świetności powinniście podjąć więcej czynności, jeżeli zależy Wam na prawidłowym stanie utrzymanie autka. Co warto zrobić?

Odkurzanie dywaników

Element, który najszybciej brudzi się w aucie. Nic dziwnego – często wsiadamy do auta z butami niosącymi najdrobniejsze zabrudzenia. Choć dywaniki lgnąl do brudu jak mucha do rzepy, łatwo sobie poradzić z brudem. Wystarczy, że umyjecie je na morko, a następnie oddacie na suszenie, i delikatnie odkurzycie je. Powinno to wystarczyć. Porada tyczy się gumowych dywaników, które uchodzą za proste w utrzymani. Gorzej z materiałowymi dyawnikami. Tu powinniście skorzystać, poza tradycyjnym odkurzaniem, z odkurzaczem piorącym lub myjką parową.

Plastiki w środku auta

Jak szybko wyczyścić plastiki wewnątrz auta? Przetrzeć szmatką. Czy jest to prawidłowe założenie? Oczywiście, że nie. Choć brudn nie będzie widoczny na pierwszy rzut oka, uwierzcie, że nadal będzie on osadzony. Sprawdzonym rozwiązaniem jest czyszczenie za pomocą pary np. myjki parowe. Myjki nie uszkadzają powierzchni, a pozwalają dokładnie oczyścić trudno dostępne miejsca. Opcjonalnie możecie skorzystać z chemicznych detergentów, ale tym narazicie plastiki na uszkodzenie.

Tapicerka w aucie

Czyszczenie tapicerki w aucie jest zmorą każdego kierowcy. Trunde zadanie, które potrafi zniechęcić. Tu skorzystajcie z odkurzacza samochodowego z wąską końcówką, za pomocą której dokładnie wyczyścicie nawet najtrudniejsze miejsca. Na zabrudzenia i plany wybierzcie detergenty. Podczas zakupów zwróćcie uwagę, czy wybrany środek jest dostosowany do rodzaju powierzchni, z którą będzie miał styczność.

Jakie wybrać akcesoria do sprzątania auta?

Podstawowym przyborem jest ręczny odkurzacz do auta. Ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złoty. Nie oszczędzajcie – wybierzcie sprawdzone modele, które posłużą Wam na dłużej i będą miały dużą moc ssania. Przy zakupcie baczcie, czy model posiada w zestawie różne końcówki – zwłaszcza wąskie. Będą pomocne przy czyszczeniu trudno dostępnych miejsc. Kolejnym przydatnym przyborem jest myjka parowa, która idealnie sprawdza się podczas czyszczenia tapicerki i elementów plastikowych bez uszkadzania ich powierzchni.