Jaki problem sygnalizują dźwięki dochodzące z auta?

Niepokojące dźwięki z auta sygnalizują, że doszło do awarii. Mniejszej czy większej, istotna jest natychmiastowa reakcja. Podpowiadamy co poszczególne dźwięki mogą sygnalizować.

Piszczący dźwięk

Pisk dochodzący spod maski auta zazwyczaj oznacza zużyty pasek wielorowkowego. Zignorowane objawy w okresie letnim mogą wpłynąć negatywnie na jakość działania klimatyzacji, co w efekcie doprowadzi do kolejnych dźwięki słyszalnych ze środka auta.

Skrzeczący dźwięk

Jeżeli źródło dźwięków jest zlokalizowane bliżej silnika to najprawdopodobniej chodzi o napinacze.

Huczenie z kół

Dźwięk słyszalny podczas jazdy lub hamowania. Oznaczają zużyte łożyska. Czasami podobne dźwięki mogą wydobywać się ze zużytych lub wadliwie działających hamulców np. gdy uszkodzi się zacisk hamulców i będą ocierać tarcze.

Konsekwencje zaniedbania

Niejednokrotnie przypominaliśmy w artykułach jak istotne jest natychmiastowe działania przy jakichkolwiek oznakach nieprawidłowego funkcjonowania auta, nawet najdrobniejszych. Wymienione przez nas przyczyny źródeł poszczególnych dźwięków nie są pilnymi kwestiami, ale zaniedbane doprowadzą do ogromnych kosztów napraw silników. Koszty takie mogą zaczynać się od kilkudziesięciu złotych, a kończyć się nawet po 5 cyfrowych cenach. Zgodzicie się, że nie tylko bezpieczniejsze, ale i oszczędniejsze będzie kierowanie się do najbliższego warsztatu w możliwie najszybszym terminie.