Zastosowanie miernika lakieru

Zakup auta, zwłaszcza używanego, jest poważną decyzją. Musimy być ostrożni ponieważ handlowcy przekoloryzowują rzeczywistość na ich korzyść zapewniając kupujących, że pojazdy są w stanie idealnym. Fakty mogą nas zasmucić. Techniki maskowania uchybień stosowane przez handlarzy są zróżnicowane. Najczęściej spotykaną kwestią jest lakier. Skąd mamy mieć pewność, że auto przez lata użytku ani razu nie miało uszkodzeń, a lakier jest oryginalny? Z pomocą przychodzi miernik lakieru.

Czym jest miernik lakieru?

Miernik lakieru, zwany czujnikiem grubości lakieru, jest prostym i niedrogim urządzeniem, za pomocą którego sprawdzimy czy dana część samochodu lub motoru była szpachlowana lub zamaskowana lakierem. Miernik wykrywa nieprawidłowości karoserii odczytując grubość lakieru. Droższe mierniki lakieru mogą oszacować ilość warstw położonego lakieru na karoserii. Proste i przydatne urządzenie, z którego korzystają np. blacharze.

Prosty w użytku?

Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Pomiar dokonujemy przykładając miernik do elementu pod kątem prostym. Wynik otrzymujemy po chwili na wyświetlaczu. Przed pomiarem koniecznie skalibrujcie urządzenie oraz wyczyśćcie powierzchnię, żeby nic nie zakłóciło pomiaru.

Mierniki lakieru są przydatnymi urządzeniami, dzięki którym ocenicie stan pojazdu oraz potwierdzicie słowa sprzedającego. Bądźcie czujni w przypadku handlarzy, którzy odmawiają testów miernikiem lakieru. Urządzenie z łatwością nabędziecie w sieci lub sklepach motoryzacyjnych.