Czy silnik po naprawie będzie jak nowy?

Silnik jest najważniejszą jednostką w każdym pojeździe. Ciężko użytkować pojazd latami bez większych lub drobnych napraw w nim. Czy zastanawiacie się w jakim stopniu użyteczności jest silnik po kompleksowej naprawie? Rozwiniemy temat w dzisiejszym artykule.

Na czym polega naprawa silnika?

Naprawa silników jest czasochłonnym i kosztownym zajęciem polegającym na remoncie poszczególnych części lub wymianie na nowe np. wymiana łożysk czy regeneracja tłoków. Silnik będzie niezawodny przez wiele lat pod jednym warunkiem – naprawa przebiegła prawidłowo – tylko tak wydajność silnika nie zostanie zachwiana.

Czy silnik będzie identyczny jak wcześniej?

Nie zawsze. Naprawa obejmuje wadliwe części. Tylko im przygląda się mechanik i przywraca je do stanu użyteczności. Pozostałe komponenty silnika, o ile nie są wadliwe, nie zostają ruszane. Będą one nosiły ślady użytkowania, co powoduje, że silnik po naprawie nie będzie w stanie jak nowym.

Czy naprawa silnika przynosi korzyści?

Każda naprawa silnika niesie mnóstwo korzyści. Pod warunkiem, że awaria nie jest na tyle kosztowna, że sensowniejszy będzie zakup nowego pojazdu. Do podstawowych korzyści wymieniamy:

– Naprawa poszczególnych części będzie tańsza od zakupu całego silnika/pojazdu.
– Przedłużenie żywotności i eksploatacji bez dodatkowych kosztów.
– Poprawienie osiągów.
– Poprawienie wydajności.
– Usprawnienie dynamiki jazdy i spalania

Naprawa silnika nie przywróci go do stanu nowości. Niemniej, prawidłowo wykonana naprawa przywróci mu świetność i zapewni niezawodność w kolejnych latach. Dbajcie o silniki, regularnie serwisujcie pojazdy, a unikniecie kosztownych i poważnych usterek.