Jaki silnik Diesla jest najmniej awaryjny?

Silniki Diesela towarzyszą nam już od wielu lat. Przez ten czas wyszczególniało się ich liczne zalety, wady, korzystne lub mniej wpływ na środowisko. Ostatnie lata były bardzo korzystne dla silników wysokoprężnych, przy których można rzecz, że nastąpiło pewne odżycie. Jednak które z modeli są najmniej awaryjnymi? Zdania są podzielne, lecz powołajmy się na ekspertyzy specjalistów, którzy wskazują następujące modele:

  • 1.3 JTD Multijet – silnik polskiej produkcji koncernu Fiata. Silnik wysokoprężny kładący znaczący nacisk na niskie zużycie paliwa. Testy podkreślają również niezwykła trwałość. Markę można spotkać w pojazdach m.in. Suzuki i Opla.
  • 1.4 D-4D – silnik zaprojektowany przez Toyotę. Wyposażony jest w chłodnicę powietrza doładowującego, układ recyrkulacji spalin oraz wtrysk common. Silnik cechuje się gorszymi wynikami pod kątem wydajności od reszty silników wysokoprężnych, ale odwdzięcza się niezwykła wytrzymałością.
  • 1.9 JTD – silnik marki Fiat. Zazwyczaj spotykany w autach jak Alfa Romeo, Opel, Saab, Suzuki itp. Był pierwszym silnikiem posiadającym wtrysk bezpośrednio w systemie Common Rail I. Kierowcy podkreślali niskie koszty zużycie paliw czy ewentualnych napraw.
  • 1.9 TDI – jeden z najpopularniejszych silników wśród Dieselów. Silnik produkcji Volkswagen. Jeden z nielicznych silników cieszących się aż tak dobrymi opiniami wśród kierowców. Model na przestrzeni lat przechodził mnóstwo modernizacji, które wpłynęły bardzo korzystnie na osiągi mocy oraz wydajność.
  • 2.4 JTD – kolejny przedstawiciel Fiata. Pięciocylindrowy silnik odznacza się komfortem jazdy oraz wytrzymałością. Choć nie zdobył popularności wśród kierowców. Dlaczego? Powodem są ogromne koszty utrzymania. Nie chodzi tu tylko o spalanie, które jest na całkiem umiarkowanym stopniu. Wysokie koszta tykaj się trudno dostępnych zamienników czy dużych cen robocizny.

Powyżej wskazaliśmy pięciu najpopularniejszych przedstawicieli silników Diesela cieszących się najmniejszym stopniem awaryjności. W kolejnych artykułach przybliżymy więcej informacji na ich temat. Niewykluczone, że w późniejszym czasie przygotujemy kolejną listę, na której wykażemy kolejne modele wskazywane przez kierowców. Czy chcecie podobną listę z najbardziej awaryjnymi modelami? Dajcie nam koniecznie znać!