Category Silniki wysokoprężne

Sygnały awarii w silniku wysokoprężnym

Każdy samochód z silnikiem wysokoprężnym to jak przyjaciel, z którym spędzamy wiele godzin na drodze. Tak jak my dajemy znać, gdy coś nas boli, tak samo samochód wysyła nam sygnały, gdy coś jest nie tak. Warto wiedzieć, jak rozpoznać te objawy, by zapobiec większym usterkom.

Więcej

Docieranie silnika

Docieranie silnika ma kluczowe znaczenie dla przygotowania go do efektywnej i długotrwałej pracy. Ten proces jest nieodzowny zarówno dla nowych, jak i naprawionych silników. Poprzez odpowiednie docieranie można uniknąć szkód, które mogą wyniknąć z początkowo gładkich powierzchni wewnątrz silnika. W jaki sposób osiągnąć optymalne dopasowanie powierzchni silnika, aby uzyskać najwyższą wydajność?

Więcej

Czy silnik po naprawie będzie jak nowy?

Silnik jest najważniejszą jednostką w każdym pojeździe. Ciężko użytkować pojazd latami bez większych lub drobnych napraw w nim. Czy zastanawiacie się w jakim stopniu użyteczności jest silnik po kompleksowej naprawie? Rozwiniemy temat w dzisiejszym artykule.

Więcej

Jak sprawdzić czy silnik jest w dobrym stanie?

Wstępne oględziny silnika są ważne przy zakupie nowego auta. Oszustów można spotkać na każdym kroku i pewna doza wiedzy (najlepiej i doświadzcenia) jest na wagę naszego portfela, abyśmy nie umoczyli pieniędzy. Zwracają uwagę na istotne aspekty unikniemy problemów w przyszłości.

Więcej

Kiedy nie opłaca się naprawiać auta?

Inwestować i ratować czy lepiej sprzedać? Dylemat, przed którym staniemy, kiedy dojdzie do poważnego uszkodzenia auta. Uszkodzenia, którego naprawa może równoważyć się z kosztem zakupu, a nawet go przewyższyć. Co robić w takiej sytuacji?

Więcej

Ile czasu trwa naprawa silnika?

„Potrzebuję sprawny silnik na wczoraj!” – Częste oczekiwania klientów, z którymi się spotykamy. Niestety zazwyczaj nieosiągalne. Dlaczego? Przyczyn jest kilka, które postaramy się naświetlić w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Jak zmniejszyć cenę naprawy silnika?

Ceny napraw silników są zróżnicowane. Mogą zacząć się od wydatku sięgające kilkuset złotych po kilkutysięczne wydatki (a nawet więcej). Czy jest szansa na zmniejszenie kosztów? Jest kilka praktyk.

Więcej

Czy warto robić kapitalny remont silnika?

Utarło się, że nieopłacalny jest kapitalny remont silnika. Eksperci opierają się na ilości czynności i jego kosztach. Czy teorie pokrywają się z rzeczywistością?

Więcej

Ile oleju zużywa silnik?

Wielokrotnie przy wymianach oleju spotkaliście się z informacją, że sugerowana wymiana zalecana jest od konkretnego pułapu nabitych kilometrów na liczników. Ile w tym prawdy? Czy faktycznie nasz pojazd potrzebuje tyle czasu, aby zużyć cały olej?

Więcej

Dlaczego Diesel dymi? Omawiamy podstawowe przyczyny

Wbrew pozorom dymienie, a raczej kolor wypuszczanego dymu, pozwala oszacować czy z naszym silnikiem jest wszystko w porządku. W dalszej części artykułu przybliżamy najczęstsze przyczyny dymienia silników Diesel.

Więcej